תמונה המובילה לטקסט

 
 
 
 
 
על עצמי
פסלת ויוצרת, יושבת ראש עמותת אמני רחובות, חברה באגודות האמנים של חולון ושל אשדוד, בארגון נשים יוצרות ובחבורת "צבע בטבע".
הציגה 15 תערוכות יחיד בארץ ובחו"ל, והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. מיוצגת על ידי גלריות באירופה ובארה"ב ועבודותיה מוצגות בחו"ל דרך קבע. בתערוכתה האחרונה בווינה מוצגים פסליה יחד עם תמונות האמן סלבדור דאלי.
נילי ניגשת אל יצירתה מהזווית הפיגורטיבית, וכהגדרתה היא סוריאליסטית מחויכת. עבודותיה מספרות סיפורים שלמים ומלאי הומור המשקפים את המציאות ואת מה שלידה. היא "אמנית של החיים", חייה וחיי הסובבים אותה נותנים לה השראה והם נקודת מוצא לעבודותיה. בין הנושאים שבהם היא עוסקת: נשיות, יחסי גברים-נשים, המיניות האנושית ואפילו מאכלים כמו פירות, ירקות וג'אנק-פוד נותנים לה השראה. מכל אלה היא מפסלת את עבודותיה בעזרת דמיונה הפורה. ברזל, ברונזה ואבן הם החומרים שמהם היא יוצרת את פסליה ואת פסלי החוצות המיוחדים שלה המקשטים את ארצנו.

 
 
 
 
נילי עסקה בפיסול מאז ומעולם. תחילה כתחביב, כשהיא מבטיחה לעצמה לעסוק בכך במשרה מלאה לאחר צאתה לגמלאות. מותו של בעלה העיר בה את ההכרה שאף אחד לא מבטיח לה שתגיע לגיל הפנסיה, ומה שלא תעשה מיד - ייתכן שלא תוכל לעשות לעולם. מאותו רגע היא רואה עצמה פסלת במשרה מלאה.
פסליה הראשונים לאחר מות בעלה היו בנושא המוות ובנושא הוא והיא. לימים נעשו פסליה מחויכים.
נילי מרבה לכתוב סיפורים לילדים ואת דמויות גיבוריהם היא מפסלת. לדוגמא - ששת הפסלים בגובה 2.40 עשויים עץ ומתכת, אותם יצרה בהשראת הסיפור שכתבה "מנגינה וכלי הנגינה". נמצא ב-Iron Sculptures.